Faith Radio
Friday, August 29, 2014
Life Changing!

«

»

October 2013

SunMonTueWedThuFriSat
 

1

1:00 PM Women's Fellowship and Bible Study- Dothan

2

3

4

5

8:00 AM Blood Drive- Slocomb
8:30 AM Pure in Heart Conference- Columbus, Georgia
11:00 AM Women's Conference- Montgomery
7:00 PM Girl Talk with Chonda Pierce- Montgomery
7:00 PM Missions Convention- Luverne

6

9:00 AM Blood Drive- Dothan
10:00 AM Women's Conference- Montgomery
11:00 AM Homecoming- Andalusia
11:00 AM Missions Convention- Luverne
1:00 PM Open House for Friendship Women's Shelter - Montgomery
5:00 PM Missions Convention- Luverne

7

6:00 PM Biblical Counseling Conference- Prattville
6:30 PM October God Fest- Montgomery

8

9:00 AM Biblical Counseling Conference- Prattville
1:00 PM Women's Fellowship and Bible Study- Dothan
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville

9

9:00 AM Biblical Counseling Conference- Prattville
1:00 PM Blood Drive- Opp
1:00 PM Blood Drive- Opp
6:30 PM Fields of Faith- Montgomery
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville

10

6:30 PM Camp Meeting- Montgomery
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville

11

6:30 PM Camp Meeting- Montgomery
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville

12

6:00 AM Missions Yard Sale- Montgomery
9:00 AM Walk For Life- Prattville
10:00 AM Community Outreach Day- Gretna, Fla.
6:30 PM Camp Meeting- Montgomery
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville

13

8:00 AM Blood Drive- Auburn
8:30 AM Blood Drive- Montgomery
9:30 AM Blood Drive- Montgomery
10:30 AM Blood Drive- Alex City
10:30 AM Camp Meetings- Montgomery
10:30 AM Homecoming- Elba
11:00 AM Revival Services- Wetumpka
2:30 PM Mission Day Program- Montgomery
6:00 PM Revival Services- Wetumpka
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville

14

12:00 PM Footprints in the Fairway Golf Tournament- Montgomery
6:30 PM October God Fest- Montgomery
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville
7:00 PM Revival Services- Deatsville
7:00 PM Revival Services- Wetumpka

15

1:00 PM Women's Fellowship and Bible Study- Dothan
7:00 PM 8 Days of Glory- Autaugaville
7:00 PM Revival Services- Deatsville
7:00 PM Revival Services- Wetumpka

16

12:00 PM Spiritual Renewal Conference (Luncheon Workshops)- Montgomery
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
7:00 PM Revival Services- Deatsville
7:00 PM Revival Services- Wetumpka
7:00 PM Spiritual Renewal Conference- Montgomery

17

12:00 PM Spiritual Renewal Conference (Luncheon Workshops)- Montgomery
7:00 PM Revival Services- Wetumpka
7:00 PM Southeast Alabama Camp Meeting- Andalusia
7:00 PM Spiritual Renewal Conference- Montgomery
7:00 PM Third Thursday Book Talk- Montgomery

18

12:00 PM Spiritual Renewal Conference (Luncheon Workshops)- Montgomery
7:00 PM His Vessel Ministries Event- Montgomery
7:00 PM Revival Services- Wetumpka
7:00 PM Southeast Alabama Camp Meeting- Andalusia
7:00 PM Spiritual Renewal Conference- Montgomery

19

8:30 AM 29th Annual Barbecue- Montgomery
9:00 AM His Vessel Ministries Event- Montgomery
10:00 AM Aglow International Meeting- Enterprise
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
7:00 PM Southeast Alabama Camp Meeting- Andalusia
7:00 PM Spiritual Renewal Conference- Montgomery

20

8:00 AM Blood Drive- Millbrook
10:45 AM Christian Life Convention- Montgomery
10:45 AM Missions Day- Millbrook
11:00 AM Homecoming- Jack
5:00 PM Christian Life Convention- Montgomery
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:00 PM Southeast Alabama Camp Meetings- Andalusia
6:00 PM The God of All Glory Concert- Prattville

21

12:00 PM Ladies Power Lunch- Enterprise (DEADLINE)
6:00 PM Christian Life Convention- Montgomery
6:00 PM Upward Basketball and Cheerleading Registration- Montgomery
6:30 PM October God Fest- Montgomery
7:00 PM Men's Conference- Montgomery

22

1:00 PM Women's Fellowship and Bible Study- Dothan
5:30 PM Empowerment Traning for Women- Montgomery
6:00 PM Christian Life Convention- Montgomery
6:00 PM Upward Basketball and Cheerleading Registration- Montgomery

23

5:30 PM Empowerment Traning for Women- Montgomery
6:00 PM Christian Life Convention- Montgomery
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:00 PM The Masquerade Judgment House- Tallassee
6:00 PM Wiregrass Fields of Faith- Dothan

24

12:00 PM Ladies Power Lunch- Enterprise
5:30 PM Empowerment Traning for Women- Montgomery
6:00 PM Upward Basketball and Cheerleading Registration- Montgomery

25

5:30 PM College and Youth H2H- Montgomery
5:30 PM Empowerment Traning for Women- Montgomery
7:00 PM Harvest Time Jubilee- Montgomery

26

7:45 AM 2nd Annual River Region Prayer Walk- Montgomery
8:00 AM GPG Ministry Conference- Montgomery
8:30 AM College and Youth H2H- Montgomery
9:00 AM 4th Saturday Outreach Event- Montgomery
9:00 AM Empowerment Training Classes for Women- Montgomery
10:00 AM Blood Drive-Hope Hull
10:00 AM Health Awareness Event- Montgomery
3:30 PM Fall Festival- Billingsley
6:00 PM Gospel Sing w/Redemption Trio- Prattville
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:00 PM The Masquerade Judgment House- Tallassee

27

7:00 AM Blood Drive- Wetumpka
9:00 AM Blood Drive- Dadeville
10:00 AM Homecoming and 175th Anniversary- Elba
1:30 PM Church Anniversary and Family and Friends Day- White Hall
2:00 PM Hospice Memorial Celebration- Montgomery
2:30 PM Church Anniversary- Montgomery
3:00 PM Fall Festival- Wetumpka
4:00 PM Fall Festival- Montgomery
4:00 PM Trunk or Treat Fall Festival- Wetumpka
5:00 PM Fall Festival- Montgomery
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:00 PM The Masquerade Judgment House- Tallassee

28

5:30 PM Judgment House- Sylacauga
6:00 PM Judgment House- Opp
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:30 PM October God Fest- Montgomery

29

1:00 PM Women's Fellowship and Bible Study- Dothan
5:30 PM Judgment House- Sylacauga
6:00 PM Judgment House- Opp
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery

30

5:30 PM Ark in the Park Festival- Newton
5:30 PM Judgment House- Sylacauga
6:00 PM Judgment House- Opp
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:00 PM The Masquerade Judgment House- Tallassee

31

Family Focus Fundraising- Opp
5:00 PM Trunk 'A Treat- Dothan
5:30 PM Fall Festival and Trunk or Treat- Montgomery
5:30 PM Trunk or Treat- Montgomery
6:00 PM Fall Festival- Loango
6:00 PM Fall Festival- Montgomery
6:00 PM Judgment House- Opp
6:00 PM Light Up the Night for Jesus- Prattville
6:00 PM River Region Judgment House- Montgomery
6:00 PM The Masquerade Judgment House- Tallassee
 
Export as iCalendar.